دکوراسیون داخلی فضای کوچک

دکوراسیون داخلی فضای کوچک همیشه یکی از مباحث مهم و چالش برانگیز در دکوراسیون داخلی است و در این مقاله به موارد مهم در تنظیم فضاهای کوچک پرداخته شده است.

لیستی از ۱۰ اشتباه که نباید هنگام تزئین و تنظیم فضای کوچک مرتکب شوید:

دیوارهای سفید

از نظر فنی ، دیوارهای سفید نه تنها باعث بزرگتر شدن فضا نمی شوند بلکه باعث می شوند فضا کسل کننده و بدون شخصیت به نظر برسد. بنابراین این اشتباه را انجام ندهید و با استفاده از رنگ های زیبا برای دیوارها ، فضای کوچک را جذاب جلوه دهید.

استفاده از مبلمان بزرگ

استفاده از مبلمان بسیار بزرگ برای دکوراسیون داخلی فضای کوچک باعث می شود فضای زیادی از فضای کف شما گرفته شود و فضا را خفه کند. از مبلمان با مقیاس متعادل تر و ظریف تر در ترتیب فضای کوچک خود استفاده کنید تا احساس راحتی بیشتری در فضا ایجاد کنید. همچنین بهترین ایده برای مبلمان فضای کوچک استفاده از مبلمان چند منظوره است. مبل هایی که در جعبه خود فضای ذخیره سازی دارند ، در این دسته قرار دارند.

نگه داشتن عناصر و اشیاء بی فایده

نگه داشتن وسایلی که دیگر نیازی به آن ندارید ، کاری جز این نیست که فضای نگه دارید و دکوراسیون را به هم ریخته و فضای کوچک خود را کوچکتر جلوه دهید. بنابراین به دریا بروید و اشیاء بی فایده را دور بیندازید یا به افرادی که به آنها احتیاج دارید هدیه دهید.

پخش فرش های کوچک منطقه ای

فرش های کوچک به عنوان تمبر در دکوراسیون فضای کوچک به نظر می رسند و باعث می شوند کوچکتر به نظر برسند. برای پوشاندن کف بهتر است یا از یک فرش دیوار به دیوار استفاده کنید یا از قالب های بزرگ استفاده کنید تا فضای آن جادارتر باشد.

مبلمان چوبی در دکوراسیون

اگر مبلمان چوبی در یک فضای کوچک قرار داشته باشند ، احساس و اثر سنگین و خفه کننده خواهد بود و از نظر بصری خوشایند نیست. پیشنهاد می کنیم شما نیز از شیشه به شکل میز پذیرایی استفاده کنید تا دکوراسیون کمی متعادل تر و سبک تر به نظر برسد.

استفاده از قفسه ها و کابینت های کوتاه

قفسه ها و کفهایی که به عنوان فضای ذخیره سازی در دکوراسیون فضای کوچک خود استفاده می کنید نباید کوتاه باشد. بهترین ایده در این زمینه استفاده از قفسه ها و کف های طولانی و کشیده است که باعث می شوند چشم ها به سمت بالا باشد و فضای آن را گسترده تر جلوه دهد. در مورد پرده ها ، نباید از پرده های کوتاه استفاده کنید ، حتی اگر پنجره فضای یک پنجره کوتاه باشد. باز هم ، ما توصیه می کنیم از یک پرده تمام قد از سقف تا کف استفاده کنید.

کمبود نور

کمبود نور در یک فضای کوچک می تواند به طور جدی فضا را کوچکتر جلوه دهد. در واقع ، اگر بخشی از فضا به دلیل کمبود نور قابل رویت نیست ، به نظر نمی رسد که اصلاً وجود داشته باشد. بنابراین ، توصیه می شود برای حضور نور طبیعی در فضای کوچک خود و همچنین نور مصنوعی در فضا به طور جدی سرمایه گذاری کرده و تلاش کنید. همچنین ، استفاده از نور را برای برجسته کردن آثار هنری و عناصر مهم فراموش نکنید.

از آینه استفاده نکردن

به دلیل بازتاب نور و تصویر ، آینه عنصری است که در فضاهای کوچک مسحور می شود و تأثیر زیادی در بزرگ کردن فضا دارد ، بنابراین استفاده نکردن از آن در دکوراسیون یک فضای کوچک مطمئناً یک اشتباه بزرگ است. ما همچنین توصیه می کنیم که آینه را در مکانی قرار دهید که نور بیشتری برای انعکاس وجود داشته باشد و بهترین منظره از فضای جلوی آن برای دوبرابر بودن حضور آن است.

استفاده از لوازم تزئینی کوچک

شمعها ، گلدانها ، قابها و سایر لوازم جانبی اگر از نظر اندازه کوچک باشند ، بی نظیر نیستند و قابل نمایش هستند مگر اینکه به صورت های مختلف نمایش داده شوند ، که در دکوراسیون یک فضای کوچک خطرناک است و باعث شلوغی آن می شود. بنابراین توصیه می شود از وسایل تزئینی در مقیاس کوچکتر استفاده کنید تا جلوه لازم را داشته و به اثر دکوراسیون فضا آسیب نرساند.