دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی مجموعه رعایت نکاتی را می طلبد که می خواهیم در این مقاله به آن بپردازیم.

از شما میپرسم اولین چیزی که پس از ورود به هر منزلی می شوید چیست؟ خوب قطعا چیدمان دکوراسیون داخلی هر خانه متفاوت است اما مواردی مثل مبل ، فرش ، در بعضی خانه ها میز ناهار خوری ، لوستر ، تابلوهای دیواری کوچک یا بزرگ ، گلدان ها و لوازم صوتی و تصویری چیز هایی هستند که در ابتدا به چشم می آیند.

حال نحوه چیدمان این وسایل هستند که اگر نظم و اصول چیدمان در دکوراسیون داخلی را رعایت کرده باشند ، هر بیننده ای را مجذوب می کند.

ولی آیا تا به حال فکر کرده اید طراح دکوراسیون کیست؟ و چه نقشی می تواند در نحوه چیدمان و طراحی دکوراسیون داخلی ایفا کند.

طراح دکوراسیون کیست؟

هنر چیدمان را طراح دکوراسیون یا دکوراتیو به عهده دارد ، این هنر که خلاقیت بسیاری را نیازمند است را طراح دکوراسیون به خوبی انجام می دهد.

این فرد با توجه به سلیقه صاحب خانه و ایده های جذاب فضایی را خلق می کند تا با ورود هر شخصی به خانه آرامش و نظم حس خوبی القا کند.

طراحی دکوراسیون با طراحی داخلی چه تفاوتی دارد؟

خیلی ساده می توان به این سئوال پاسخ مناسب داد : فرق طراحی دکوارسیون داخلی با طراحی داخلی در این است که ، طراحی دکوراسیون یعنی جا نمایی و تنظیم درست لوازم یاد شده در پاراگراف بالا اما طراحی داخلی یعنی طراحی فضای داخلی ساختمان و طراحی شکل و فرم ساختمان که در واقع معماری ساختمان را شامل می شود.

اما مزیت یک طراح داخلی در انجام حتی نحوه دکوراسیون داخلی میباشد که بر خلاف طراح دکوراسیون که امکان انجام این کار را ندارد.

طراحی دکوراسیون چگونه است؟

در طراحی دکوراسیون به چندین مورد مهم باید توجه کرد ؛ این نکات را می توان به ابتدا شخصیت شناسی و تصویر سازی دانست زیرا سلیقه فردی تاثیر پر رنگی در نحوه دکوراسیون داخلی دارد.

به طور مثال افراد مختلف در چند دسته خاص قرار می گیرند که مدرن ، کلاسیک و سنتی میباشد.

اگر قصد دارید بدانید شما در کدام دسته از موارد یاد شده قرار دارید ، بهتر است از طریق جستجو در گوگل و یا اینستاگرام به تماشای نمونه کار طراحی دکوراسیون ما یا دیگران بپردازید تا متوجه شوید چه سلیقه ای دارید و چه سبکی را می پسندید.

اندازه فضای خانه در انتخاب دکوراسیون داخلی

به طور قطع انتخاب نحوه چیدمان و دکوراسیون داخلی ارتباط زیادی به فضای موجود دارد ؛ طراحی دکوراسیون خانه کوچک خیلی متفاوت تر از فضای بزرگ یک خانه بزرگ می باشد.

انتخاب رنگ و نور در طراحی دکوراسیون داخلی

این رنگ ها هستند که حس سردی و گرمی را به فضای خانه می دهند ، رنگ نقش اصلی را در طراحی دکوراسیون داخلی ایفا می کند و می توان با توجه به توناژ رنگ اقدام به چیدمان و یا حتی انتخاب لوازم خانه گرفت.

انتخاب رنگ و نور در طراحی دکوراسیون داخلی

نورپردازی نیز نقش مهمی را ایفا می کند و تکامل رنگ می باشد ، تصور کنید نور کم یک فضای احساسی و نور زیاد فضایی شاد و پر انرژی را نمایش می دهد ، برای همین است که گاهی اوقات وقتی نور محیط کم است احساس دلگرفتگی دارید.

مد در طراحی دکوراسیون داخلی

وقتی صحبت از بازسازی ساختمان یا دکوراسیون داخلی خانه می شود ، مد و مدگرایی همیشه تاثیر می گذارد ، اما آیا هیچ فکر کرده اید همیشه مد از بین می رود و مد جدید جای آن را می گیرد.

بهتر است در مدگرایی و پیروی از یک مد خاص و جدید ، زیاده روی نکنید تا پس از آمدن مد جدید ، مد قبلی دل شما را نزند.

/ / بلاگ